standard 22 polskie spółki w „Deloitte Technology Fast 50 CE”

W 15. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w Europie Środkowej znalazły się aż 22 spółki z Polski, w tym Comperia.pl, która okazała się wiceliderem całego zestawienia.

Tegoroczną edycję rankingu „Deloitte Technology Fast 50” zdominowały firmy zajmujące się oprogramowaniem komputerowym. Zwycięzcą zestawienia głównego okazała się węgierska spółka Szallas.hu, zajmująca się internetową sprzedażą miejsc hotelowych. Drugie miejsce przypadło polskiej porównywarce finansowej Comperia.pl, która rok temu zajęła czwarte miejsce w zestawieniu. Na podium trafiła też serbska spółka High Tech Engineering Center.

Warto podkreślić, że w tym roku polskie spółki zajmują pozycję niekwestionowanego lidera pod względem liczby firm z jednego kraju. W rankingu znalazły się 22 spółki z Polski, co stanowi 34% głównego zestawienia. Aż 17 polskich firm znalazło się w głównej kategorii „Technology Fast 50”, 4 w podkategorii „Wschodzące Gwiazdy – Rising Stars” i dwie w podkategorii „Wielka Piątka – Big 5”.

Dynamika wzrostu przychodów laureatów wyniosła w 2013 roku 698% proc. i była wyższa, niż rok wcześniej. Świadczy to o tym, że firmy technologicznie innowacyjne coraz lepiej radzą sobie ze skutkami spowolnienia gospodarczego.

Ranking klasyfikuje najszybciej rozwijające się środkowoeuropejskie przedsiębiorstwa technologicznie innowacyjne na podstawie wzrostu przychodów operacyjnych.

oprac.: redakcja