standard Polskie obiekty targowo – konferencyjne w europejskiej czołówce

Infrastruktura targowa w Polsce jest systematycznie rozbudowywana i modernizowana, co powoduje, że polskie obiekty są w czołówce tego typu budowli w Europie Środkowo-Wschodniej – wynika z badania PIPT, przeprowadzonego na zlecenie Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego. Na przestrzeni lat 2010-2014 powierzchnia kryta obiektów wzrosła o 30 tys. m², a obiektów otwartych jedynie o 4 tys. m².

 W  związku z 81. Kongresem UFI (Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego w Bogocie), w dniach 29.10 – 01.11.2014 r., Polska Izba Przemysłu Targowego została poproszona o przeprowadzenie badania potencjału obiektów targowo-konferencyjnych w Polsce.

Badania zostały przeprowadzone zarówno wśród operatorów obiektów targowo-konferencyjnych  zrzeszonych w PIPT, jak i wśród niezależnych budowli. Przedmiotem badań była wielkość brutto powierzchni targowej obiektów, w podziale na krytą i otwartą, w latach 2013-2014. Zbadano 23 obiekty wykorzystywane dla celów organizacji targów w Polsce, w tym 11 obiektów zarządzanych przez członków Izby w 10 miastach.

Wyniki ankiety pokazują, że polski przemysł targowy ma się coraz lepiej. Dysponując porównywalnymi badaniami na przestrzeni trzech lat (obejmującymi lata 2010-2012) można stwierdzić, że infrastruktura targowa w Polsce jest systematycznie rozbudowywana i modernizowana, co powoduje, że polskie obiekty są w czołówce tego typu obiektów w Europie Środkowo-Wschodniej. Na przestrzeni lat 2010-2014 powierzchnia kryta obiektów wzrosła z 275 tys. m² do 305 tys.  m².  Powierzchnia otwarta obiektów wzrosła natomiast jedynie  z  340 tys. m² do 346  tys.  m².

oprac.: redakcja