standard Setki Mikołajów pobiegną po zdrowie dzieci!

Już 7 grudnia Warszawa i Poznań wypełnią się Świętymi Mikołajami, którzy pobiegną w dobroczynnym Biegu Mikołajów, z którego dochód będzie przekazany na pomoc chorym dzieciom. Dystans 10 km i zimowe warunki są niestraszne, gdy biegaczom przyświeca motto: „Biegniemy na zdrowie, po zdrowie dzieci!”

Dla biegaczy z Warszawy będzie to już druga edycja wydarzenia. W zeszłym roku bieg przyciągnął ponad 500 osób. Entuzjastyczne przyjęcie inicjatywy w stolicy zaowocowało powiększeniem zasięgu przedsięwzięcia o nową lokalizację, jaką będzie Poznań. W kolejnych latach planowane jest zorganizowanie wydarzenia we wszystkich większych miastach Polski.

Uczestnicy tegorocznej edycji wspomogą chore maluchy. Dzięki organizatorom – Tatra Holding i Fundacji LOTTO Milion Marzeń – każdy przebiegnięty kilometr, to złotówka przekazana na szczytny cel. Biegacze w Warszawie pobiegną dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka z Kliniki Nefrologii, a w Poznaniu – dla Drużyny Szpiku, wspierającej osoby chore na białaczkę. Poza biegiem, podczas imprezy przewidziane są atrakcje dla całych rodzin – muzyka na żywo, animacje dla dzieci i wspólne kolędowanie. W Warszawie planowany jest także Active Targ, na którym będzie można zakupić zdrową żywność i suplementy diety oraz zasięgnąć porad ekspertów z zakresu sportu, żywienia i zdrowego trybu życia. Warszawska edycja imprezy odbędzie się w niedzielę 7 grudnia na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Poprowadzą ją Marek Plawgo i Conrado Moreno. W Poznaniu biegacze spotkają się tego samego dnia na terenie Malty. Udział w Poznańskim Biegu potwierdzili wybitni sportowcy – Tomasz Szymkowiak, Michał Jeliński (mistrzowie współpracujący z Fundacją LOTTO Milion Marzeń w ramach programu „Kumulacja Aktywności”), Marcin Urbaś i aktorka Katarzyna Bujakiewicz. Start obydwu biegów punktualnie o godzinie 12.00.

Skąd pomysł na zorganizowanie biegu? Inspiracji było sporo. Co roku w Polsce przybywa amatorów biegania, a rynek zawodów biegowych rozwija się w błyskawicznym tempie. Większość z nich jednak odbywa się w okresie wiosenno-letnim i jesiennym. Tymczasem właśnie w grudniu, gdy jesteśmy już myślami przy świętach, towarzyszy nam chęć zrobienia czegoś dobrego i pomocy innym. Bieg Mikołajów to świetna okazja, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Udział w nim to prezent, zarówno dla zawodników dbających o formę, jak
i dla chorych dzieci oraz ich najbliższych.

Zapisy i szczegółowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie wydarzenia: www.biegmikolajowy.pl.

 

inf. prasowa