standard Polski projekt C++ Institute

C++ Institute, to polska inicjatywa zrzeszająca społeczność profesjonalistów IT, entuzjastów i specjalistów z dziedziny programowania, placówki naukowe i szkoleniowe oraz wolontariuszy.

Nadrzędnym celem projektu C++ Institute jest popularyzacja języków programowania C i C++, budowanie świadomości cyfrowej społeczeństwa, poszerzanie kompetencji, kształcenie oraz poświadczanie kwalifikacji programistów z całego świata.

C++ Institute jest pierwszą organizacją na świecie, która opracowała międzynarodowy standard egzaminacyjny oraz ścieżki certyfikacji dla języków programowania C i C++, co pozwala programistom z całego świata poddać obiektywnej ocenie i udokumentować swoje umiejętności programistyczne. Dostarcza testy egzaminacyjne z języków C i C++ dzięki sieci ponad 5 000 centrów egzaminacyjnych renomowanej firmy Pearson VUE. Dzięki współpracy z Pearson kandydaci z całego świata mogą zdawać egzaminy certyfikacyjne sprawdzające wiedzę na trzech stopniach biegłości: associate (poziom podstawowy), professional (poziom zawodowy) i senior (poziom bardzo zaawansowany).

C++ Institute to również platforma edukacyjna, na której użytkownicy z całego świata mogą w nowoczesny sposób poszerzać swoją wiedzę z programowania i otrzymywać zniżki na egzaminy certyfikacyjne. C++ Institute to wreszcie specjalny program edukacyjny dedykowany dla szkół, uczelni, firm szkoleniowych oraz firm IT, dzięki któremu zyskują one bezpłatne i efektywne narzędzie dydaktyczne służące do nauczania języków C i C++.

oprac.: Anna