Czy innowacje w HR są kluczowe?

W ostatnich latach, gdy wiele firm odczuwa skutki kryzysu ekonomicznego, ciągłych zmian i globalizacji, panaceum na przetrwanie w trudnym czasie i osiąganie sukcesu staje się stosowanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze zarządzania ludźmi, wspierające nie tylko pracę działu HR, ale także  realizację strategii biznesowej.

Działy HR coraz większą wagę przykładają więc do narzędzi wspierających na przykład proces wyznaczania celów okresowych i rozliczania ich realizacji czy rozwijania pracowników w sposób zindywidualizowany z wykorzystaniem e-learningu. Odwaga we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań z obszaru HR  wymaga dużego zaangażowania ale jest wyjątkowo opłacalna.

Duży procent innowacji z zakresu HR-u implementowanych w Polsce zainspirowany jest rozwiązaniami z innych krajów. W rodzimych przedsiębiorstwach powstają także zupełnie nowe, autorskie praktyki i narzędzia, które są następnie przejmowane przez inne firmy na rynku lub organizacje poza granicami kraju.

Nowoczesna Firma –  organizator Kongresu Kadry, największego wydarzenia w branży HRM w Polsce, poszukuje i nagradza innowacyjne firmy, które wdrażają nowoczesne rozwiązania z obszaru HR.

A to wszystko w ramach konkursu HR INNOVATOR.  Jego druga edycja właśnie ruszyła. Innowacyjne działy personalne mogą bezpłatnie zgłaszać swoje projekty za pośrednictwem strony hrinnovator.pl. Finał konkursu odbędzie się podczas XXI edycji Kongresu Kadry, który odbędzie się w Warszawie w dniach 6-8 maja 2015 roku.

Jury konkursu wyłoni finalistów, którzy będą prezentować konkursowe projekty 7 maja podczas kongresu. Prestiżowa statuetka HR INNOVATORA trafi do rąk  zwycięzcy tego samego dnia.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 3 kwietnia 2015 r.

Więcej o konkursie na stronie hrinnovator.pl.

Poznaj projekty laureatów Konkursu HR INNOVATOR 2014 http://www.leadgenerator.pl/hrinnovator/2713

Sponsorem konkursu HR INNOVATOR jest firma Vanity Style Sp. z o. o.